Çerağlar Uyanırken

0
52

c_uyanirkenİlmî araştırmalarıyla tanınan değerli akademisyen A.Yılmaz SOYYER’in son eseri ve ilk romanı ‘’Çerağlar Uyanırken’’.

1989’dan bu yana Alevî-Bektaşî geleneği ile ilgili araştırmalarıyla ilim çevrelerinde mümtaz bir yere sâhip bulunan Yılmaz SOYYER; bunca yıllık bilgi birikimini bütün teferruâtıyla romanına serpiştirmiş ve bunu ustaca yaparak meraklısının hizmetine sunmuş. Bir solukta okunan bir eser çıkmış ortaya. Üstelik târihî belge değerinde sayısız deyim ve bilgi de cabası…

‘’ÇERAĞLAR UYANIRKEN’’,(224) sayfalık; tasarımını Bahar GİRAY’ın yaptığı güzel bir kapak ve tertemiz bir baskıya sâhip. Eseri (Doğan Egmont Yayıncılık ve Yapımcılık Tic.A.Ş.) Türk okuyucularına kazandırmış.

Yazarını ve yayıncı firmayı saygıyla selâmlıyorum.Teşekkürler.

ADRES: (www.dogankitap.com.tr) /

1960 doğumlu olan yazar,1986’da Ankara Üniversitesi İlâhiyat Fakültesi’ni bitirdi. Başbakanlık Devlet Arşivleri, Osmanlı Arşivi’nde dört yıl uzman olarak çalıştı.1992 yılında ise doktorasını tamamladı.1996’da ‘’Sosyolojik Açıdan Alevî-Bektaşî Geleneği’’,2002’de ‘’Bir İdeolojinin İzdüşümü: Taliban’’ ve 2005 yılında da ‘’19.Yüzyılda Bektaşîlik’’ isimli eserleri yayınlandı.

PAYLAŞ
Önceki İçerikDemedim mi?
Sonraki İçerikCehennem

..1987 yılında kurulan Kütahya Aydınlar Ocağı Derne­ği başkanlığını uzun yıllar yürüten Uğurel, hâlen (KÜMAKSAD) Kütahya Mevlânâ Araştırma Kültür San’at Derneği’nin de başkanı olarak mûsikî, kültür ve san’at faaliyetlerini sürdürmektedir.

Yorum yapabilirsiniz...