Be ya Hu!

Celâliyle zâhir olsa, bu da geçer be yâ hu… Cemâliyle âyan olsa, bu da geçer be yâ hu… Bî karardır felek, dâim döner… Devamı »

NalbantName

Kitap yürütmez, güzel sevmez demişler Eylemişler nalbanta bühtân bühtân üstüne Doğru söz nedir bilmez, tek ayak üstünde Milyarlarca söyler yalân yalân üstüne Bazen… Devamı »

Cuma

Günlerden cum’a bugün, Sîneler coşkun bugün, Camiler mü’min dolsun, En mübârek gün bugün. Resûl minbere çıktı, Ümmeti kulak kesti. Çehresi güller açtı, En… Devamı »

Hüsn ü Hat

Kâğıtlar âherlenir, Üzeri mührelenir, Mürekkep tokmaklanır, Hüsn-ü hat olmak için. Kamış kalem açılır, Makta’ya yatırılır, Ucuna şak açılır, Hüsnü Hat olmak için. Sülüs… Devamı »

Mesaj

 -PKK tarafından şehid edilen Öğretmen Mehmet  FİDAN’ın aziz hâtırasına- Ben, Mehmed Öğretmen! Vefâkâr meslektaşlarım 24 Kasım’ı Uzaklarda bir yerlerde kutluyorum, Uzaklarda bir yerlerde… Devamı »

Etme Bizi!

Rehberini bir pula satanlardan etme bizi, ‘’İçi kâfir dışı Müslüman’’lardan etme bizi, Açıver de şu gönül gözlerimizi, İlâhî; Âdem geçinenlerden, Hâman’lardan etme bizi!… Devamı »

Er Meydanı

Şu yeryüzü er meydanı Gönül sevmez her meydanı Yüreksize yorgan döşek, Koç yiğide ver meydanı. Başbuğlar tuğ kaldıranda, Atlar dizgin dolduranda, Malazgirt’te, Çaldıran’da… Devamı »

Hazer Kıl!

Hazer kıl kırma kalbin kimsenin cânını incitme Esir-i gurbet-i nâlân olan insânı incitme Tarîk-i ışkda bi-çâreyi hicrânı incitme Sabır kıl her belâya hâne-yi… Devamı »

Bayram

Mevlâ bizi afvede Gör ne güzel ıyd olur Cürm ü hatalar gide Bayram o bayram olur Merhamet ede Rahîm Dermanı ver Hakîm Lûtfede… Devamı »

Sen

Sen, aşkımı kendine çektin! Ben, kendi odamda uyuyordum; Sen beni uyandırdın; Hem de bana sesinle vurarak Uyandırdın! Ben, bu cihan deryâsının Derinliklerinde boğuluyordum,… Devamı »

Ey Kul!

Ey kul, Beni Nerede arıyorsun? İşte, Ben tâ yanındayım. Ben, ne Hind mâbedindeyim, Ne de câmide; Ben, ne Kâbe’deyim Ne de Kailash’ta(1) Ben,… Devamı »

Kebir’den

EFENDİM’e mülâkî olmak ne müşkül iş!   Yağmur kuşu, Yağmur hasretinden figan eyler; İştiyâkından ölecek hâle gelir, Ancak, yağmurdan gayrı Hiçbir suyu içmez!… Devamı »

Efendim

EFENDİM, kendini gizler Ve Efendim, kendini Şaşılacak derecede açığa vurur. EFENDİM, çevremi Güçlüklerle sarmıştır Ve Efendim, Benim kusurlarımı perdelemiştir. EFENDİM bana, elem sözleri… Devamı »

Selamun Aleykum Ey Yolcu!

Heybemde sırlarım, gök kuşaklarıyla süslü. Gönül bahçemde o sihirli kelime goncalaşmış… Ve sessiz, Ve çaresiz tek nefesçiği çektim içime… Hayattı o, bitiverdi ansızın… Ölümle… Devamı »

Beyaz Adam

Mim’in Gölgesi

Sese kara sevdâlı dil dile düştü, söz söz oldu Aralandı esrârın gül perdeleri, göz göz oldu Demlendi ümitsiz aşk, cevâhirde öz öz oldu Sevginin usanmaz demir… Devamı »

Bırakma Beni!

Duy beni Ey Sevgili!. Sana doğru gelirken hayâtın karlı kış tepelerinden, Gönlümde sıcacık sevgi deryâları .. Ve.. hasretin serin rüzgârlarıdır başımda esen Sanadır… Devamı »

Galiba Dünyanın Sonuna Kaldık

Galiba dünyânın sonuna kaldık Gelin belli değil kız belli değil Ne nasihat duyduk ne öğüt aldık Sohbet belli değil söz belli değil Dünyâ… Devamı »

Onlar

Sustuk sabırla, her şeyi söylettiler bize. Sevdikçe, nefret etmeyi öğrettiler bize. Bir silkinişte ülkeye peygamber oldular, Çektik, bütün günahları yüklettiler bize. Bin bir… Devamı »

Gel

Eğer testilerini doldurmak istiyorsan, Gel, ne olur benim gölüme gel! Su, ayaklarına sarılıp, sana Sırlarını söyleyecek. Yaklaşan yağmurun gölgesi Kumların üstünde ve kaşlarının… Devamı »