”Ödüllü Soykırımcı”

0
12

29 Nisan 2008 târihli gazetelerde, şöyle bir haber vardı:

(ABD’nin New York kentinde Türk Kültür Merkezi tarafından Atatürk’ün annesi adına verilen “Zübeyde Hanım Sevgi Ödülü”ne lâyık görülen Amerikalı Milletvekili Carolyn Bosher Maloney, Ermeniler tarafından Times Meydanı’nda düzenlenen sözde soykırımı anma mitingine katıldı.

ABD Kongresi’nde “Ermeni Dostluk Grubu” üyesi olan Maloney, 1500 kişiye seslendiği konuşmasına, “Yeniden sizlerle birlikte olmak ne güzel. Bu acılı ama, Ermeni Soykırımını anmak için gerekli toplantıya katıldığınız için teşekkür ederim” diye başladı.

Fethullah Gülen cemaatine yakın Türk Kültür Merkezi’nin ödüllendirdiği Maloney, hem Türk hem de ABD hükümetlerinden Ermeni Soykırımı’nı tanımasını istediklerini belirterek, “Birinci Dünya Savaşı sonrasında, Türklerin egemenliği altındaki topraklarda hayal bile edilemeyecek şiddet içeren olaylar bir soykırım hareketidir, soykırımdır” diye konuştu.)

Üstteki gazete haberinin başlığı ise şöyleydi:(Ödüllü Soykırımcı)

Tipik bir “Orhan Pamuk Zevzekliği ve kusmuğu” olan Bayan Maloney’in hezeyanları, artık “sıradan” herzeler; onlardan söz edecek değiliz.

Üzerinde durmak veyâ dikkat çekmek istediğimiz husus; Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’la zerre kadar ilgisi ve Atatürk’e de sevgisi olmayan “memleket kaçkınları”nın, ABD’de nasıl “Atatürk Sever”(!) kesildikleri.. ne derece “bin bir surat” olabildikleri… ve ne kadar şuursuz -veyâ çok şuurlu- olarak Maloney gibi yüzünden nûru silinmiş, pespâye bir “cehennem kütüğü”ne; bir Türk düşmanına “Zübeyde Hanım Sevgi Ödülü” veren vatansever(!)lerdir.