İhanet Hayat Tarzıdır

0
246

HAYAT TARZI

Lütfen aşağıdaki haberi okuyun.
’Türkçemizdeki “tiksinmek” kelimesi bile bu “insan kılıklılar”dan tiksinir.
Ne yazık, bu ülke “hâinler yurdu” hâline geldi.
Hangi Amerikalı gazetecinin El Kaide kampına gittiğini duydunuz?

Hangi İngiliz’in İran ile röportaj yaptığını, hangi İsrail’linin Hamas kampını gezdiğini gördünüz? Hele hele devlet düşmanı hergelelerden övgüyle bahsettiklerini düşünemezsiniz bile!
Fakat başka hiçbir ülkede yapılamayan bu davranışlar bu ülkede “sıradan işler”dir ve “vukuat-ı âdiye”den sayılır.

Çünkü çok sık rastlanan bu “ihânetler”, bâzıları için “HAYAT TARZI hâline gelmiştir.”Olağan Suçlular” ise, biz Türkler’iz!
Vah bizim şehitlerimize, vah onca gâziye!
Yoksa boşuna mı öldüler, boşuna mı sakat kaldılar?

“Yok mudur kurtaracak bahtı kara mâderini?”


Ahmet Altan’ın aklı bölücülerde kalmış…
PKK kampından dönüşte teröristlerin hayatı konusunda duyduğu endişeyi gizlemeyen Ahmet Altan, röportajında şu ibretlik satırlara yer verdi:

(Ben o köy evinin kapısında PKK’lılar bırakmadım; aynı odayı paylaştığım, konuştuğum şakalaştığım insanları bıraktım. Salih’i, Bozan’ı, Mizgin’i, Jiyan’ı, Roj’u, Adem’i bıraktım. Bir daha operasyon olursa eğer, sonuçlarını içim titreyerek okuyacağımı biliyorum; tanıdık bir isme rastlamaktan korkarak….)

Taraf dağa çıktı!

Taraf gazetesinin iki yazarı Yasemin Çongar ve Ahmet Altan, Kandil Dağı’na çıkarak PKK’lı teröristlerle görüştü. Kandil’e nasıl gittiklerini ve nasıl ağırlandıklarını iki tam sayfada roman havasında anlatan Altan ve Çongar, medenileştirme merkezi olarak sundukları örgütün inlerini ‘eğitim akademisi’ olarak nitelendirdi.

Yasemin Çongar, Kandil’e gitme amaçlarını, “PKK üst düzey yönetiminin olası ateşkes, silahsızlanma, eve dönüş konusundaki değerlendirmelerini gerekse sınırötesi operasyonlarla ablukanın örgüt üzerindeki fiziksel ve moral etkisini ilk elden öğrenmek” olarak açıkladı.

Öcalan’a af isteği!

Verilen binlerce şehidi görmezden gelerek tercümanlığa soyunan Taraf’ın yazarları, PKK’lıların ‘Silahı fetişleştirmedik. Silahla Kürdistan’ı fethedeceğiz düşüncesinde değiliz. Silahlar bir takvim biçiminde hareket edilirse bırakılır. Çözümden yanayız.

Çözüm olacağına inanıyoruz’ dediğini aktararak, terör örgütünü bir muhatap olarak sundu. Röportajda teröristbaşı Öcalan’ı ‘önderlik’ olarak nitelendiren PKK’lı teröristler, çıkarılacak bir affın Öcalan’ı da kapsamadan çözüm olmayacağını ifade ederek, iki yazarın uzattığı mikrofonlar üzerinden Türkiye Cumhuriyeti’ne meydan okudu.

Türk halkına mesaj

“Teröristlerin hiç bir zaman ABD’nin dostu olmadıklarını söylediğini” ifade eden Çongar ve Altan, Genelkurmay ve istihbarat birimlerinin belgelerle ortaya koyduğu Washington-Kandil bağlantısını da yalanlamaya çalışarak, Türk halkına mesaj vermeye çalıştı.

Röportajlarında ‘terörist, terör örgütü’ gibi ifadeleri kullanmaktan özellikle kaçınan ikili, Kandil Dağı’ndaki caniler için ‘Kürdistan Toplum Birliği Yürütme Konseyi Başkanı’ ‘Kürdistan Toplum Birliği Yürütme Konseyi Başkanı Yardımcısı’ gibi sıfatlar kullandı.

Hatıra fotoğrafı çektirdiler

Taraf gazetesinin yazarları Yasemin Çongar ve Ahmet Altan, Kandil Dağı’na çıkarak teröristlerin tercümanlığına soyundu. PKK’lılardan ‘gerilla’ diye bahseden ikili, örgütün inlerini ‘eğitim akademisi’ olarak niteledi. PKK’lılarla yaşadıklarını roman havasında anlatan Çongar ve Altan teröristlerle hatıra fotoğrafı çektirdiler.