Cumartesi, Haziran 15, 2024

Vakt-i Şerifler Hayr’ola – Ekim 2019

7 Ekim

-“Hasibu kable en tühasibu” – Hesaba çekilmeden evvel kendinizi hesaba çekiniz hükmü gereğince, kendimizi devamlı olarak kontrol etmeğe alışmalıyız. İlhan Ayverdi


11 Ekim

Hz.Rifâi şöyle buyuruyor: Peygamber’in(S.A) huyunu kendine huy edin. Başın eğik, huyun da güzel olsun. Elin açık, kalbin şefkat dolu olsun.


14 Ekim

Sâmiha Annemiz şöyle buyuruyor: Sohbete gitmek demek hekime gitmek demektir.


18 Ekim

Sâmiha Annemiz şöyle buyuruyorlar: “Hayat bir mücâdele ve yabancı menzilde duraklama, ölümden sonra kalan zafer ve şan ise bir nisyandır. Unutulup gidilecektir. O halde seyahatte bize kim yoldaş olacaktır. Yalnız bir şey; o da iyiliktir.” Vakti şerifler hayrola inşaallah.


25 Ekim

İlhan Annemiz, şöyle buyuruyor: Fırsat elde iken… dünya işlerini yaparken, hep uyanık olmaya hep Hakk’ın rızâsını kazanacak ameller işlemeye gayret edelim! Himmetleri hâzır olsun, vakti şerifler hayr’olsun.


28 Ekim

İlhan Annemiz şöyle buyuruyor: Cenâb-ı Hakk’ın talep ettiği kul, kalb-i selim sâhibi olan kuldur. Gönlü berrak su gibi gıll-u gıştan, kin ve nefretten, kötü zanlardan arınmıştır.

Rıza Tekin UĞUREL
Rıza Tekin UĞURELhttps://www.dertlidolap.com
..1987 yılında kurulan Kütahya Aydınlar Ocağı Derne­ği başkanlığını uzun yıllar yürüten Uğurel, hâlen (KÜMAKSAD) Kütahya Mevlânâ Araştırma Kültür San'at Derneği'nin de başkanı olarak mûsikî, kültür ve san'at faaliyetlerini sürdürmektedir.
Benzer Yazılar
- Advertisment -

Popüler Yazılar

error: Muhtevâ korumalıdır!