Vakt-i Şerifler Hayr’ola – Eylül 2019

0
1

2 Eylül

Sâmiha Annemiz şöyle buyuruyor: “Uyanıklık ve devamlı râbıta günlük dersinizdir. Beş vakit namazla iş bitmez. Devamlı namaz hâlinde, her an Allah’ın huzurunda olmak gerekir.”


3 Eylül

🌿Hz. Peygamber torununa ve hanedan soyuna yapılan zulümlerden, çektikleri sıkıntılardan dolayı, hürmeten 1 muharremden 20 muharreme kadar bol su harcanmaz, temizlik çamaşır hamam gibi işler yapılmaz. Su sarfiyatı en aza indirilir. Kana kana su içilmez. Yeni bir şey alınmaz, giyilmez. Hediyeleşilmez. Düğün, tebrik, eğlence yapılmaz. Bizim tercihimize kalmışsa yeni bir işe başlanmaz, ev araba gibi büyük alışverişler yapılmaz. Çocuklar hariçinde yeme içmede daha mütevazi davranılır. Et yenmemeğe çalışılır. 🌿. Bazı kardeşlerimizin arzusu üzerine okuduklarımızı ve duyduklarımızı derlemeğe çalıştım. Allah idrakinde eylesin inşallah.


6 Eylül

Sâmiha Annemiz şöyle buyuruyor: “Bir kimsenin, etrâfına faydalı olması için muayyen bir seviyeye çıkması şart değildir. Devamlı olarak iyilik yapma şuuru, bir kaftan gibi üstüne giydirilir ve öyle olur ki elinden, belinden, dilinden iyilik zuhur eder.”


9 Eylül

“İÇİNDEKİ HÜSEYİN’E NEDEN SU VERMİYORSUN? YÂNİ IÇİNDEKİ MÂNÂYI BESLE, NEDEN BESLEMİYORSUN?” Sâmiha Annemiz.


13 Eylül

Şükür nedir? Dille şükretmek tam şükür değildir. Çalışmak, Hakk’ın rızâsını tahsil etmek, her şeyi Hakk’ın rızâsı için kullanmak şükürdür. Sâmiha Annemiz.


16 Eylül

Sıratı geçmek için ahreti beklemeğe lüzum yok… Onu burada geçmektesin… Tekrarlıyorum; Ayağınızı denk alın. Hz.Ken’an Rifâi


20 Eylül

Şuur altınızı temiz tutunuz. Zira şuur altı talepleriniz vücut bulur. Sâmiha Annemiz.


23 Eylül

…Demek ki gördüğün ve bulduğun, hep kendi amellerinin akisleri ve neticeleridir. Onun için başkalarına atıp tutmaya lüzum yoktur, hüküm Hakk’ın hükmüdür. Hz. Ken’an Rifâi.


27 Eylül

Hazreti Mevlâna şöyle duâ buyuruyor: “Yâ rabbi.! Bana ne senin zikrini unutturacak, sana şevkımi söndürecek, seni teşbih ederken duyduğun lezzeti kesecek bir hastalık; ne de beni azdıracak, şer ve kötülüğümü arttıracak bir sıhhat ver. Ey merhamet edenlerin merhametlisi! Merhametinle bu duâmı kabul et.”


30 Eylül

Ey Âgâhi! Öyle çok ağla ki, gözünden akan kan ile yaş birbirine karışsın. Hak, hayâlle bulunmaz. Bu gidişle devam edersen menzile ulaşman çok zor. Hemen aşk atına binip sürmen, aşkı kendine kılavuz edinmen gerekir. Berceste Beyitler