Yüzleşmek

0
240

Aşağıdaki “iğrenç” haberi lütfen okuyun ve kendinizle “yüzleşin”…

Tabiî kendinizi Türk sayıyor; şanlı bayrağımızı ebediyete kadar gönderden indirmeme inancını içinizde taşıyorsanız! Haber şöyleydi:

(Cumhuriyet Gazetesi’nin çıkardığı pazar ekinin editörlüğünü yapan Berat Günçıkan, Barışa Rock Festivali’nde gerçekleştirilen söyleşide ilginç sözler sarf etti.

Abdullah Öcalan’ın çocuk katili olmadığını belirten Günçıkan, televizyonlarda bu tip ifadelerin kullanılması karşısında kendini tutamayıp okkalı küfürler savurduğunu anlatıyor. Basının Öcalan için ‘çocuk katili’ şeklinde konuşmasına küfür ettiğinde oğlunun kendisine diklendiğini aktaran Günçıkan, oğlunun Öcalan için, “Tabiî ki çocuk katili.” dediğini söyledi.

Günçıkan,ardından oğlunun odasında Türk bayrağı bulunduğunu dile getiriyor ve sözlerini şöyle sürdürüyor: “Ama bir gün biliyorum, oğlum o bayrağı indirecek. Hepimizin o bayrakları indirmemiz ve kendimizle yüzleşmemiz gerekiyor.”)


Üstteki “kusmuğun” sâhibi olan şahıs ve oğlu ile arasındaki insanlık farkı, Mûsâ ile Firavun hâdisesini hatırlatmıyor mu?

Ve bu, adam şeklindeki mahlûkun kendisi -kendi oğlu zannettiği çocuğun öz duygularını öldürmeye çalışması açısından- bal gibi potansiyel bir “çocuk katili adayı” değil mi?

Bunun İmralı’daki katilden ne farkı var?

Ayrıca, böylelerini besleyen paçavra parçalarına hâlâ para verip alanlara ne demeli?

Lütfen, “kendinizle yüzleşin” ey kendini Türk sayanlar!

31.08.08