Senedim Senet!

0
295

Bunu buraya yazıyorum işte.. bin yıl sonra da olsa, seninle çok güzel günler geçireceğiz. Evet, bunu buraya kaydediyorum ki senet yerine geçsin. Söz senettir aslında, niyet bir senettir; başkaca belgeye gerek yoktur. Ama bâzıları arzu, istek ve hasretten öteye belge ararlar; işte asıl onlaradır şu senet…

Senedim senet olsun, niyetim niyet.. seninle bir gün doyasıya giderilecek hasretimiz var.

Söylenecek gönül sözlerimiz, ağlanacak müşterek bir derdimiz var. Ne isminin önemi var inan, ne cisim ve cinsiyetinin; bunlar beni kandıramaz, seni aldatamaz. Seni yanıltsa bile, beni aslâ yanıltamaz. Çünkü ben, o gün senin göz rengine de aldırış etmeyeceğim.

Mâdem bugünleri değerlendirme imkânı olmadı; müstakbel günleri tam değerlendirmek için kendimi hazır bulundurmalıyım. Sen farkında olsan da bir, olmasan da.. ama ben farkındayım; gizli gizli ağladığını, şuna buna üstü kapalı dert yandığını duyuyor, biliyorum. Seni ağlatan, dert yandıran ve zaman zaman uykularını kaçıran kimdir sanıyorsun?

Hiçbir şeyden hazzetmediğin ve her şeyden sıkıldığın anları düşün! Beni arayıp da bulamamaktan böyle dertlere sataştığını îtirâf et artık. İnanmazsan seccâdene sor. Yâhut, uykusuz gecelerde göz yaşlarınla ıslattığın yastık söylesin; yalanım var mı?

Sen bunları açığa vursan da bir, vurmasan da.. her zaman, en doğru sözü diller değil; gözler söyler. Ama benimle konuşan senin gözlerin de değil.. sessiz, harfsiz bir gönül sözüdür duyduklarım.